Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Yamal: Kjo është një ëndërr, Europianin e fundit e ndoqa në një qendër tregtare

Lamine Yamal po shijon momentin e tij të lavdisë me Spanjën. Pas pak ditësh ai do të mbushë 17 vjeç, por mosha shumë e re nuk e ka penguar të kalojë në finalen e EURO 2024 si protagonist në radhët e Spanjës së tij.

Në një prononcim të bërë së fundi për mediet, futbollisti më i ri që ka shënuar në historinë e Europianit, deklaroi se është shumë i lumtur që kaluan në finale, ndërsa shtoi se EURO 2020 e ka ndjekur në një qendër tregtare.

Lexo edhe: 

“Jam shumë i lumtur me fitoren dhe me arritjen në finale. Nuk e di nëse ishte goli më i mirë i të gjithë kompeticionit, por për mua ishte më i veçanti sepse ishte goli im i parë me kombëtaren në EURO. Në ndeshjen ndaj Francës, pas minutës së 60-të, fillova të mendoj se do të arrijmë në finale, por mund të mendoja saktë vetëm pasi arbitri i fryu bilbilit, isha shumë i lumtur, sepse mbaja mend kampionatin e fundit të Europianit e kam ndjekur në një qendër tregtare me miqtë e mi e them gjithmonë dhe jam shumë i lumtur sepse është vërtet një ëndërr”-deklaroi Yamal.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...