Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Yamal: Të luash me Spanjën është ëndërr, por Europian dhe Lojëra Olimpike janë shumë!

Nga data 26 korrik deri më 11 gusht të kësaj vere do të zhvilllohen Lojërat Olimpike Paris 2024 dhe janë të shumtë futbollistët që aspirojnë të luajnë atje, pavarësisht se sa i përket futbollit nuk është kompeticion aq i rëndësishëm sa kampionati europian.

Një nga ata është edhe talenti i Barcelonës, Lamine Yamal.

Lexo edhe:

Në një intervistë të dhënë për mediet spanjolle ai theksoi se e sheh të vështirë që të marrë pjesë edhe në Europian edhe në Lojërat Olimpike, pavarësisht dëshirës.

Nuk do të ishte logjike të shkoja në Kampionatin Evropian dhe në Olimpiadë, sepse është shumë ngarkesë. Por sigurisht nëse më duhet të shkoj do e bëh… Në fund të fundit të luash për Spanjën, është një ëndërr”-deklaroi Yamal.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...