Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Yaya Toure në një tjetër stad të karrierës, i bashkohet skuadrës së njohur belge

Yaya Touré, tashmë 40 vjeç, do të jetë asistent i Carl Hoefkens te skuadra belge Standard de Liége nga sezoni 2023/24. Njoftimi erdhi nga vet ëish-futbollisit nga Bregu i Fildishtë.

“Me kënaqësi njoftoj se do të marr rolin e ndihmëstrajnerit te Standard Liège. Është një nder t’i bashkohem klubit dhe mezi pres të punoj kreun e stafit, Carl Hoefkens”, ka shkruar në llogarinë e tij në rrjetin social Twitter, ish-mesfushori, i cili ka punuar në akademinë e Tottenham HotSpur në Londër (Angli).

Lexo edhe: 

Në të njëjtin publikim, të shpërndarë këtë të martë, Yaya Touré falënderon klubin londinez:

“U jam mirënjohës të gjithëve te Tottenham dhe për mbështetjen e tyre gjatë 18 muajve të fundit që kam kaluar në klub. Falënderime të veçanta për Dean Rastrick, Chris Powell dhe të gjithë lojtarët e rinj. Faleminderit”, shkruan Toure.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...