Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Yjet” nuk shkëlqejnë, Al-Nassr pëson humbjen e dytë dhe tifozët i dalin kundër Ronaldo-s

Al-Nassr “bie” edhe në javën e dytë të kampionatit, me skuadrën e Castro-s që u mposht në shtëpi me rezultatin 0-2 përballë Al-Taawon.

Pavarësisht faktit që vendasit zbritën në fushën e lojës me shumë “yje”, duke nisur nga Ronaldo, Mande, Brozovic apo edhe Fofana, Al-Nassr nuk kishte ritmin e duhur për të shmangur humbjen e dytë radhazi në kampionat, që në fund u prit si një katastrofë e vërtetë nga tifozët.

Lexo edhe:

Pjesa e parë prodhoi golin e parë, me Tawamba, i cili gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 20-të dhe pavarësisht përpjekjeve të Ronaldos dhe Manes, rezultati nuk ndryshoi.

Në fraksionin e dytë, vendasit dominuan, por portieri Malison ishte i pakalueshëm.

Në fund, në kohën shtesë, Sadio Mane gjeti golin, por pozicioni i tij ishte i parregullt dhe pikërisht nga ky moment përfituan miqtë, të cilët ideuan golin e dytë në minutën e 96-të me autor Bahusayn.

Pas përfundimit të ndeshjes, tifozët ishin maksimalisht të irrituar dhe madje një pjesë e tyre edhe brohoritën “Messi, Messi”, diçka e cila irritoi në maksimum portugezin Cristiano Ronaldo dhe tashmë situata nuk duket e qetë.

Dy ndeshje, dy humbje dhe tani Al-Nassr spostohet në fundin e klasifikimit me 0 pikë, ndërsa Al-Taawon shkon në kuotën e katër pikëve.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...