Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Ylli i Barçës injoron Real Madrid: Xavit ia bëra të qartë pozicionin e preferuar!

Një nga transferimet më të kushtueshme për Barcelonën në merkaton e verës ishte edhe Raphinha. Braziliani i kushtoi xhepave të spanjollëve plot 48 milionë euro plus 12 të tjera në formën e bonuseve, para që do të shkojnë në arkën e Leeds United. Deri në këtë moment të sezonit, 25-vjeçari është aktivizuar për 555 minuta në La Liga teksa ka shënuar një gol si dhe ka dhuruar dy asiste.

Së fundmi, Raphinha kërkon të fitojë edhe më shumë zemrat e tifozerisë katalanase teksa theksoi se do ta refuzonte me patjetër një ofertë nga Real Madrid ndërsa shtoi se trajnerit Xavi Hernandez ia ka bërë të qartë pozicionin e tij të preferuar në fushën e lojës.

“Sigurisht që do t’i thoja “Jo” Real Madridit. Unë flas shumë edhe me trajnerin Xavi, i kam thënë se unë preferoj të luaj në të djathtë të sulmit”, u shpreh Raphinha.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....