Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Ylli” i Bayernit do vetëm Realin, nuk pranon rinovimin me kampionët e Bundesligës

Alphonso Davies nuk dëshiron të rinovojë kontratën me Bayernin e Mynihut. Futbollistit të lindur në vitin 2000, kanadez me origjinë ganeze, në fakt, i ka skadon kontrata në qershor 2025 dhe deri më tani u është përgjigjur gjithmonë negativisht propozimeve të klubit gjerman për zgjatjen e bashkëpunimit.

Davies, siç raportohet nga media gjermane dhe “Marca” në Spanjë, në fakt ka vendosur t’i japë fund përvojës së tij me kampionët në fuqi të Bundesligës, për t’iu bashkuar një tjetër klubi më të mirë evropian. Konkretisht, Realit të Madridit.

Lexo edhe:

Bayerni, edhe pse ende nuk ka hequr dorë nga ideja e rinovimit me mbrojtësin, tashmë ka nisur të vlerësojë lamtumirën e tij, me synimin e qartë për të mos shmangur një tjetër rast “Alaba”.

Davies (23 vjeç) numëron 18 paraqitje dhe 3 asistime gjatë sezonit aktual, me gjithsej 172 ndeshje, 8 gola dhe 28 asistime për Bayernin.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...