Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Ylli i Liverpoolit nuk harron: Sonte tifoz me Romën, festojmë ne në Shqipëri

Alisson Becker është prej kohësh një nga portierët më të mirë në botë. 29-vjeçari është një nga pikat më të forta të Liverpoolit, ekipi ku u transferua nga Roma në vitin 2018 për 62.5 milionë euro.

Në “Olimpico” kaloi dy sezone shumë të bukura. “Gardiani” brazilian ka mbetur shumë i lidhur me Romën dhe sot shpreson e beson se do të triumfojë skuadra italiane në finalen e Conference League ndaj Feyenoordit.

Djemtë e Jose Mourinhos do të përballen në “Air Albania” përballë ekipit holandez, teksa Alisson karikon ish-shokët e skuadrës në prononcimin për Sky Sports.

Jam një tifoz më shumë për Romën sonte. Forca Roma gjithmonë, forca djema. Ju uroj fat të gjithëve. Jam i sigurt që do të jetë një ndeshje e madhe dhe ne do të fitojmë”, deklaroi portieri brazilian.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...