Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ylli i Manchester City-t: Uroj që Putin të ketë një vdekje shumë të dhimbshme!

Manchester City's Algerian midfielder Riyad Mahrez celebrates after scoring a goal during the UEFA Champions League first leg semi-final football match between Paris Saint-Germain (PSG) and Manchester City at the Parc des Princes stadium in Paris on April 28, 2021. (Photo by Anne-Christine POUJOULAT / AFP) (Photo by ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP via Getty Images)

Futbollisti ukrainas, Oleksandr Zinchenko, i cili luan për Manchester City-n, reagoi në “Instagram”, duke thënë se shpreson se Vladimir Putin do të ketë “vdekjen më të dhimbshme” pasi presidenti rus nisi një pushtim ndaj Ukrainës.

“Shpresoj të kesh një vdekje me shumë vuajtje dhe dhimje“, -ky ka qenë mesazhi që ka dërguar mbrojtësi i Cityt, i cili ka nxjerrë edhe një foto të presidentit rus. Megjithatë, ai postim është fshirë dhe Zinchenko pretendon se “Instagrami” i hoqi postimet e tij, diçka që lojtari e konsideron si censurë ndaj mendimit të tij, raporton “Daily Mail”.

Tre herë fituesi i Premier League u shpreh se ai “nuk mund të bëjë një hap prapa” ndërsa “e gjithë bota e civilizuar është e shqetësuar për vendin tim”.

Rusia ka nisur një sulm gjithëpërfshirëse kundër Ukrainës, duke dërguar tanke dhe duke bombarduar të gjithë vendin. Popullsia ukrainase po përpiqet të largohet nga vendi ndërsa sulmi rus vazhdon.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...