Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Ylli i Udineses përlotet pas dëmtimit, tifozët e Napolit e surprizojnë

Napoli vazhdon të marshojë drejt titullit kampion. Skuadra e Luciano Spallettit mposhti 3-2 Udinesen në stadiumin “Diego Maradona”, regjistroi triumfin e 11-të radhazi në Serie A dhe kryeson me 11 pikë më shumë se Lazio dhe Milani, ekipe që zbresin sot në fushë.

Vendasit dominuan kundërshtarin për një orë lojë, për të ulur ritmin më pas, situatë që u shfrytëzua nga Udinese, që trembi tifozët napolitanë me dy golat e shënuan në minutat e fundit. Gjithsesi, Napoli menaxhoi avantazhin dhe festoi suksesin e radhës.

Një episod interesant u regjistrua në stadium. Gerard Deulofeu, lojtari më i mirë i Udineses, pësoi një tërheqje muskulore në minutën e 26’ dhe u detyrua të largohej nga fusha. Sulmuesi spanjoll e ndjeu se nuk bëhej fjalë për lëndim të thjeshtë dhe shpërtheu në lot.

Një gjë e tillë preku popullin napolitan. Gjatë momentit që ylli i ekipit friulan po largohej i përlotur nga fusha, tifozët e pranishëm në stadium nisën duartrokitjet e gjata për të. Sigurisht që nga njëra anë ishin të çliruar për faktin që kundërshtari më i rrezikshëm e mbylli ndeshjen.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...