Futboll

Young Boys fiton titullin e 3-të radhazi në Zvicër!

Fitorja 0-1 në transfertën ndaj Sionit të Paolo Tramezzanit dhe Ermir Lenjanit, shpalli zyrtarisht kampione të Zvicrës, skuadrën e Young Boys për të tretin vit radhazi dhe për herë të 14-të në historinë e klubit. Formacioni nga Berna ruajti avantazhin prej 5 pikësh ndaj St Gallen edhe pas javës së 35-të dhe kur mbetet vetëm 1 raund për t’u luajtur verdhezinjtë u shpallën zyrtarisht kampionë të Zvicrës. Në sfidën ndaj Sion golin e vetëm të sfidës e realizoi futbollisti nga Luksemburgu Martins.

Verdhezinjtë do të garojnë në Champions League sezonin e ardhshëm, teksa në Europa League u kualifikuan St Gallen, Basel dhe Servette. Xamax ka rënë prej kohësh një kategori më poshtë, ndërsa Sion dhe Thun, që ndahen nga vetëm një pikë, do ta zgjidhin javën e fundit se kush do të shpëtojë dhe kush do i bashkohet Xamaxit një kategori më poshtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency