Basketboll

Z Mobile Prishtina kualifikohet mes 16 më të mirave në FIBA Europe Cup

Z Mobile Prishtina ka mposhtur skuadrën ukrainase, Cherkaski Mavpy në Vilnius të Lituanisë,për t’u kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mira në FIBA Europe Cup. Bardhekaltrit nga Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje të shkëlqyer në Lituani, për të shënuar fitoren e tretë në kuadër të grupit E, triumf që u ka siguruar kryeqytetasve për herë të parë në histori të klubit, kalimin në fazën e dytë grupore në këtë garë.

Me një mbrojtje agresive, tranzicion të mirë dhe efikasitet të shkëlqyer nga loja, Z Mobile Prishtina i dominoi kampionët e Ukrainës në çdo aspekt të lojës, me vendasit që arritën të rezistojnë vetëm në dy fraksionet e para. Për lojën e mirë ekipore që bëri në këtë ndeshje skuadra e udhëhequr nga trajneri Damir Mulaomerovic, flet edhe shpërndarja e pikëve brenda ekipit, duke qenë se 6 basketbollistë e përfunduan takimin me shifra dyshifrore shënimi.

Megjithatë më efikasi ishte amerikani AJ Davis që realizoi 26 pikë duke qëlluar 5 nga 8 tentativat për 3 pikë. Z Mobile Prishtina do t’i zhvillojë edhe dy ndeshje të tjera në kuadër të këtij grupi në FIBA Europe Cup. Në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë më 13 Nëntor do të presë Steauan e Bukureshtit, kurse më 21 Nëntor do të jetë nikoqire e liderit të grupit Bakken Bears.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency