Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Zabërgja: Fitore me meritë, më duket sikur kam vite te Gjilani

Baton Zabërgja ishte ndër më të mirë në radhët e Gjilanit në sfidën me Liepajan, edhe pse nuk ka shumë kohë në skuadër. Në intervistën pas ndeshjes, 21-vjeçari tha se ndihet sikur luan prej vitesh në skuadrën e Gjilanit.

“Është emocion i veçantë, sepse ishte ndeshja ime e parë në Conference League. Patëm paraqitje fantastike, e morëm me meritë fitoren. Trajnerin e falënderoj për besimin, shpresoj t’ia shpërblej. Që nga dita e parë jam ndier sikur kam shumë vite të Gjilani, mikpritja ishte fantastike.

Mendoj se në pjesën e dytë po mundoheshim të mos bënim gabime. Shpresoj në rezultat pozitiv edhe në takimin e kthimit.”

 

 

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...