Formula 1

Zanardi vazhdon në gjendje të rëndë, koha aleat i tij

Nga ora 18:00 e së premtes së kaluar, Alex Zanardi është shtruar në spital në kushte shumë të rënda në poliklinikën “Santa Maria alle Scotte”, në Siena. Kampioni parolimpik italian po merrte pjesë në garën “Obiettivo tricolore”, një iniciativë kushtuar hapjes së Italisë pas mbylljes së gjatë për shkak të epidemisë së Koronavirusit, kur humbi kontrollin biçikletës së tij dhe u përplas dhunshëm me një kamion që po vijonte përballë tij rrugës provinciale 146, në komunën e Pienzas.

Ish-piloti i Formula 1 u dërgua menjëherë në spital, ku iu nënshtrua një ndërhyrjeje delikate neurokirurgjikale dhe më pas u transferua në repartin e kujdesit intensiv. Mesazhe të shumta solidariteti dhe mbështetjeje arritën në orët e fundit për një kampionin që është admiruar nga të gjithë.

Zanardi ka parametra të qëndrueshëm hemodinamikë dhe metabolikë, është intubuar dhe i ndihmuar nga ventilimi artificial, “por situata neurologjike mbetet serioze”, siç shpjegohet nga autoritet e spitalit. Mjekët sqarojnë se sa ma shumë të kalojë koha, aq më shumë rriten shanset e ish-pilotit të Formula 1 për t’i mbijetuar aksidentit.

Ndërkohë, policia vazhdon hetimet për të përcaktuar shkaqet e aksidentit si dhe po verifikon kushtet e sigurisë së garës.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency