Lajme

Zanetti: Ja 11 më të mirët e Interit

Legjenda e Interit dhe kombëtares argjentinase, Javier Zanetti, tani në rolin e zv. Presidentit të zikaltërve, ka dhënë një intervistë, ku ka treguar edhe formacionin më të mirë të futbollistëve, që kanë luajtur për klubin e Milanos, gjatë tëgjitha kohërave. Në njëmbëdhjetëshen e Zanettit ka katër argjentinas, katër brazilianë, dy italianë dhe një kamerunas.

Sulmi i preferuar i Zanettit përbëhet nga një katërshe ëndrrash me Ronaldo, Baggio, Eto’o dhe Milito, ndërsa porta i është besuar portierit të tripletës, brazilianit Julio Cesar. Bie në sy fakti që asnjë prej futbollistëve aktualë nuk bën pjesë në këtë formacion. Ja 11 futbollistët e përzgjedhur nga Zanetti.

To Top