Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Zanetti: Lumturi e jashtëzakonshme, ja kë dua në finale

Interi rikthehet në finale të Champions League 13 vite pas Tripletës së famshme, teksa ish-kapiteni zikaltër, Javier Zanetti nuk e fsheh kënaqësinë pas ndeshjes.

Finalja – Jemi shumë të lumtur. Kur u hodh shorti i grupeve, dukej e pamundur, por falë punës së trajnerit dhe lojtarëve, ja ku jemi këtu.

Kundërshtari i preferuar – Shpresoj të mos kemi përballë Realin, pasi ky kompeticion duket sikur është bërë për ta. Megjithatë në 90 minuta ndodh gjithçka.

Lautaro – Çdo vit rritet bashkë me ne dhe jemi të lumtur që e kemi në ekip. Edhe ai ndihet si në shtëpi, ndaj shpresoj ta mbajmë sa më gjatë.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...