Merkato

Zaniolo, çelësi për transferimin e Dzekos tek Interi

Inter dhe Roma i kanë lënë pas qëndrimet e kundërta dhe tashmë janë ulur në tavolinë për të folur për Edin Dzekon, tratativa për të cilin mund të mbyllet që këtë javë. Zikaltrit, të cilët e kanë gjetur prej kohësh gjuhën e përbashkët me sulmuesin, kanë ofruar 12 milionë euro, 2 më shumë se oferta fillestare. Por kjo shifër është e pamjaftueshme, ndonëse klubi kryeqytetas duket se do t’i ulë ndjeshëm pretendimet krahasuar me 20 milionë euro të kërkuara fillimisht për sulmuesin boshnjak.

Ideja e fundit është që Interi të heqë dorë nga përqindja që zotëron te kartoni i Zaniolos (15%) në rast të rishitjes së sulmuesit të ri italian. (Roma është në bisedime me Tottenhamin për ish-sulmuesin e ri të Interit).

20-vjeçari kaloi të Roma në kuadër të marrëveshjes që çoi Nainggolanin në Milano. Ky mund të jetë çelësi për të afruar palët.

Drejtuesit zikaltër po lëvizin për t’i dhuruar Contes “bomberin” e shumëpritur. Në të njëjtën kohë klubi milanez do të ofrojë 60 milionë euro plus bonuset për sulmuesin e Manchester United, Romelu Lukaku, shifër që do të paguhet me keste në 3 vite.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency