Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

Zbardhet biseda mes Benzemasë dhe Nuno Espírito Santos që e çoi portugezin drejt shkarkimit

Largimi i Nuno Espírito Santos nga drejtimi i Al-Ittihadit ndoshta u shkaktua nga një debat me Benzemanë në humbjen në Bagdad, kundër Al-Quëa Al-Jaëiya, 0-2, në Ligën e Championsit Aziatik. Pikërisht nga prishja marrëdhënies me trajnerin e la në pozitë shumë të brishtë portugezin.

Gazeta saudite Al-Riyadiyya zbulon këtë të mërkurë përmbajtjen e diskutimit që u zhvillua në pjesën e parë, kur skuadra po humbte 0-1. Nuno Espírito Santo kritikoi sulmuesin francez: “Ti je një lojtar i madh, por dukesh pak dembel kur bëhet fjalë për të bërë presion ndaj kundërshtarit”.

Lexo edhe: 

Përgjigjja e francezit ishte: “Mos fol vetëm me mua, fol me gjithë grupin”, gjë që rriti pakënaqësinë e portugezit: “Ti je kapiteni, modeli për lojtarët e tjerë dhe lojtari më i rëndësishëm, duhet të marrësh iniciativën dhe të jesh shembull për të gjithë.”

I njëjti burim thekson se Benzema ishte i pakënaqur prej disa javësh dhe tashmë kishte bërë që drejtuesit të ndienin se trajneri, i cili e udhëhoqi Al Ittihad drejt titullit sezonin e kaluar, tani nuk e kishte në kontroll skuadrën.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...