Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Zbardhet oferta e Manchester United për “yllin” portugez, Atletico synon më shumë

Joao Felix
Joao Felix

Manchester United po përpiqet të arrijë marrëveshje me Atléticon e Madridit për huazimin e João Félix. Sipas gazetës spanjolle online “Relevo”, “Djajtë e Kuq” janë të gatshëm të paguajanë katër milionë euro për huazimin e portugezit deri në fund të sezonit dhe të gjithë pagën e tij.

“Los Colchoneros” kanë kërkuar fillimisht 12 milionë euro për të nënshkruar marrëveshjen. “Djajtë e kuq” fillimisht ofruan vetëm tre milionë euro dhe tani e kanë rritur shumën në katër milionë, por oferta është larg asaj që dëshironte skuadra spanjolle.

João Félix, duhet thënë se ka mbetur jashtë skuadrës së Atléticos së Madrid për ndeshjen e kësaj të mërkure, për Kupën e Mbretit, kundër Oviedos.

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...