Kategoria Superiore

Zbriti në fushë disa orë pas funeralit të babait, Teuta fiton edhe për Emiliano Vilën

Fitorja e Teutës ndaj Skënderbeut ishte një fitore për Emiliano Vilën, që vetëm 48 orë përpara sfidës me korçarët kishte humbur personin më të dashur të, tij babanë.

Ai përqafim i skuadrës, rreth ish lojtarit të kombëtares ishte më tepër se thjesht një gjest solidariteti, ishte si një shpërblim për sakrificën e pashoq të Vilës, për të qenë pranë ekipit dhe në një prej ditëve më të zeza të tij, për të ndihmuar Teutën në objektivin drejt Europës.

“Më ka marrë në telefon dhe më ka thënë: Profesor unë jam gati për të luajtur, kështu që më llogarit për ndeshjen ndaj Skënderbeut. Më emocionoi shumë të them të drejtën ai gjest i tij”, deklaroi trajneri shkodran i Teutës Edi Martini në përfundim të ndeshjes.

Për Vilën ishte e pamundur që në një moment të vështirë në jetë të mos mendonte dhe për Teutën, sepse ekipi i qytetit të tij lidhej pambarimisht dhe me kujtimet për babanë. Që kur Emiliano ishte fëmijë dhe bashkë me babanë e tij përjetonte sukseset e mëdha të Teutës së viteve 90-të.

Disa prej kujtimeve më të bukura me babanë, Vila i kishte të skalitura në “Niko Dovana” që për një durrsak të vërtetë, ajo fanellë e djemve të detit përfaqësonte më tepër se një ekip për t’u mbështetur. Zgjedhja për të luajtur mbrëmjen e kësaj të hëne ndaj Skënderbeut ishte një dedikim për babanë, për skuadrën e tij dhe për ato mijëra kujtime që kishin ndarë së bashku në stadium.

Për një mbrëmje Teuta u shndërrua në një pikë bashkimi mes së kaluarës, së tashmes dhe hyjnores, në një 90-minutësh ku nuk duhet të dorëzohesh kurrë, ashtu si në jetë.

Me Teutën në atë mbrëmje ishte dhe një bekim nga lart, ai përqafim mes Vilës dhe shokëve të skuadrës, ishte më tepër se aq, ishte përqafimi i një rrjedhe kujtimesh, që lidhen pafundësisht me babanë, Teutën dhe futbollin, me një bekim nga sipër, vetëm për Emiliano Vilën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency