Champions League

Zbulohen 5 kundërshtarët e mundshëm të Partizanit

Shmanget përplasja mes Partizanit dhe Shkëndijës së Tetovës në raundin e parë kualifikues të Championsit. UEFA ka përcaktuar 3 grupet (2 grupe me nga 10 dhe i fundit me 12 skuadra), ku gjysma e parë ekipeve do të përballet me gjysmën e dytë. Skuadra e Partizanit është shortuar në grupin  e 2-të, në gjysmën e poshtme të skuadrave, ndërsa Shkëndija e Tetovës në Grupin 1, në radhët e skuadrave që konsiderohen favorite.

Partizani, nëse do të ketë fat, do të përballet me Dudelange të Luksemburgut, por fati gjithashtu mund t’u rezervojë të kuqve Celtic Glasgow, Qarabag, Sheriff Tiraspol apo Slovan Bratislava. Kuqezinjtë tetovarë shpresojnë të shmangin në short dy rivalët më të fortë, Cluj të Rumanisë dhe Fernencvaros të Hungarisë. Ndërsa Sūduva (Lituani), Nomme Kalju (Estoni) dhe Ararat-Armenia (Armeni).

 

Grupi 1

Astana (KAZ)

Ludogorets (BUL)

Crvena zvezda (SRB)

Shkëndija (MKD)

AIK (SWE)

Sūduva (LTU)

CFR Cluj (ROU)

Ferencváros (HUN)

Nõmme Kalju (EST)

Ararat-Armenia (ARM)

 

Grupi 2

Celtic (SCO)

Qarabağ (AZE)

Sheriff Tiraspol (MDA)

F91 Dudelange (LUX)

Slovan Bratislava (SVK)

Valletta (MLT)

Sarajevo (BIH)

Sutjeska (MNE)

Partizani (ALB)

Saburtalo (GEO)

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency