Futboll

Zbulohen detaje të tjera rreth akordit mes Man.City dhe River Plate për Alvarez!

Vinë konfirmime nga Argjentina për kalimin e Julian Alavarez te Manchester City. Sipas mediave amerikano-jugore akordi mes kampionëve të Anglisë dhe River Plate është arritur mbi bazën e 21 milionë eurove me 15 milionë që do të shkojnë menjëherë në arkat e Riverit dhe 6 milionë të tjera në formë bonusesh.

Gjithsesi e bukura e këtij transferimi qëndronte fakti se talenti argjentinas do të qëndrojë te River Plate deri në fund të këtij sezoni me Alvarez që do të bashkohet me Manchester City-n verën e ardhshme.

Quiz: Gjeni lojtarët në foto…

Testoni njohuritë tuaja mbi lojtarët e Premier League...

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency