Evente

Zbulohen maskotat e Olimpiadës “Tokio 2020”

Janë prezantuar zyrtarisht për mediat dy maskotat e Lojërave Olimpike 2020 që do të zhvillohen në Japoni. Miraitowa dhe Someity, janë këta emrat e tyre, kanë bërë debutimin zyrtar gjatë një eventi të organizuar në Tokio, qytet që do të presë Olimpiadën e ardhshme, nga 24 korriku deri në 9 gusht të 2020.

Bëhet fjalë për dy personazhe që do të mbajnë veshje të cilat rikthejnë në vëmendje traditën japoneze, i pari me një motiv me katrorë dhe drejtkëndësha blu në të bardhë, dhe tjetri me të kuqen si temë që merr frymëzimin nga lulet e qershisë, një pemë jashtëzakonisht popullore në Japoni.
Miraitowa dhe Someity, u përzgjodhën nga një listë të përbërë nga tre propozimet finale që ishin ideuar nga fëmijët e shkollave fillore japoneze, me dizenjatorët që u shprehën se të dyja maskotat mishërojnë traditë, të ardhmen, dhe bukurinë e Japonisë së ditëve të sotme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency