FA Cup

Zbulohet arsyeja pse Ronaldo nuk u grumbullua për ndeshjen e FA Cup

Në kulmin e thashethemeve që po në dyshim vijimësinë e tij në radhët e Manchester United, Cristiano Ronaldo nuk u grumbullua thirrur për ndeshjen e FA Cup, kundër Aston Villas nga Ralf Rangnick. Mirëpo vetë trajneri e ka shpjeguar arsyen për fansat e shqetësuar. Në fakt, këto ditë po përflitet për një CR7 të pakënaqur që mund të largohet nga Mançesteri për në Barcelonë, megjithatë, duket se merkatoja, në këtë rast, nuk ka asnjë lidhje me të.

“Cristiano Ronaldo dhe Jadon Sancho kanë probleme. Nuk do të thosha se janë të lënduar, por kanë probleme me muskujt”.

Trajneri i “Djajve të Kuq” shpjegoi më tej se kishte folur kampionin portugez para stërvitjes së fundit: “Ai më tha se kishte disa probleme në ditët e fundit. Këto janë probleme të vogla, por në fund vendosëm se ishte më e arsyeshme që të mos rrezikonim. Ne thjesht vendosëm që do të ishte më mirë që ai të pushonte dhe të mos e luante këtë ndeshje.”

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency