Formula 1

Zbulohet defekti në makinën e Leclerc, nuk ka nevojë për ndërrim motori

Charles Leclerc pati fatin kundër në Bahrein, pasi një problem në motor i kushtoi rënien e xhirove dhe humbi vendin e parë, duke e mbyllur garën vetëm në vendin e pestë.

Megjithatë pas analizimit me imtësi të defektit, në shtëpinë Ferrari kanë arsye për të qenë të gëzuar, pasi bëhet fjalë vetëm për një qark të shkurtër në një centralinë, që kontrollon injektorët e motorit.

Defekti është riparuar dhe makina do të testohet javën e ardhshme në Japoni, ndërsa drejtuesit e Ferrarit janë të lumtur që nuk do të detyrohen të ndërrojnë motor.

Sipas rregullores së Formulës 1, njëvendëshet mund të ndërrojnë motor deri në 3 herë në sezon, ndaj do të ishte vërtetë e tepërt që Leclerc të ndërronte të parin pas vetëm dy garash.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency