Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zbulohet emri që pritet të marrë drejtimin e Meksikës, federata ka një të preferuar

Federata Meksikane e Futbollit është ende duke kërkuar për pasardhësin e Gerardo Martinos, i cili u largua nga kombëtarja pas Botërorit zhgënjyes në Katar.

Sipas raportimeve nga mediet meksikane me shumë mundësi trajneri i ri do të jetë Marcelo Bielsa, pasi mes alternativave të mundshme ai është i preferuari i drejtuesve të Federatës.

Argjentinasi ka punuar në Meksikë në të kaluarën, duke udhëhequr Atlasin, ndërsa tashmë mund të rikthehet si drejtuesi i Kombëtares.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...