Futboll

Zbulohet formacioni me yjet që i promovoi Van Gaal

“Jam në pension dhe nuk dua të bëj as rolin e trajnerit, as të drejtorit sportiv dhe as opinionistit televiziv. Bashkëshortja ime Truus, 22 vite më parë la punën e saj, për të më ndjekur mua pas, kur drejtoja në shtete të ndryshme. I pata premtuar se do të trajnoja deri në moshën 55-vjeçare, por tani jam 67 vjeç dhe bashkëshortja ime meriton një jetë me mua, pa futbollin”.

Me këto fjalë, Luis Van Gaal njoftoi lamtumirën e tij nga futbolli, duke theksuar se tashmë jo vetëm që nuk do të drejtojë më skuadra, por do t’i përkushtohet familjes dhe sportin e tij të preferuar do ta ndjekë vetëm nga televizori.

Pikërisht në nderim të punës së zhvilluar nga Van Gaal si trajner, sajti i njohur “Transfermarket” ka dizenjuar edhe një 11-she futbollistësh, që i ka bërë të debutojnë pikërisht trajneri holandez, kur ishin në moshë fare të re.

Luis Van Gaal ka një karrierë mjaft të pasur si trajner, pasi ka drejtuar dy herë përfaqësuesen holandeze, dy herë Barcelonën, Ajaxin, AZ Alkmaarin, Bayernin e Mynihut dhe Manchester Unitedin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency