Bundesliga

Hidhet shorti, kampionati gjerman starton me sfidën Bayern-Hertha

Edicioni i 57-të i Bundesligës gjermane do të ngrejë siparin më 16 gusht dhe, siç është traditë garën e hap skuadra kampione e sezonit të fundit, pra Bayerni i Mynihut, që do të sfidojë Herthan e Berlinit.

Ndërkohë që shorti i kalendarit nënkampionen e Bundesligës, Borussian e Dortmundin, e ka vendosur përballë Augsburgut. Verdhezinjtë po bëjnë një merakto voluminoze, teksa filozofia e drejtuesve të klubit vazhdon të bazohet tek lojtarët e rinj në moshë dhe të talentuar.

“Der Klassiker”, pra superdueli mes Bayernit të Mynihut dhe Borussia Dortmundit, do të jetë takimi i parë mes datës 8 dhe 10 nëntor. Bavarezët do t’i presin verdhezinjtë në “Allianz Stadium”, ndërsa ndeshja e kthimit në “Signal Iduna Park” do të zhvillohet mes datave 3 dhe 6 prill.

Një tjetër duel që nuk duhet humbur është derbi i Ruhrit mes Shalke 04 dhe Borussia Dortmundit, që do të luhet mes datave 25 dhe 27 nëntor, ndërsa takimi i fazës së dytë në shtëpinë e verdhezinjve mes 13 dhe 16 marsit.

Bayerni i Mynihut do të përballet me Leipzigun në shtator (13-15) dhe takimi i kthimit luhet mes 7 ose 10 shkurtit.  Bavarezët me synimin për të mbrojtur titullin kampion, ndërsa rivalët do të tentojnë me çdo kusht t’i rrëzojnë ata nga froni, një mision i vështirë përballë një klubi që këtë sezon ka pretendime të mëdha, si në kampionat ashtu edhe në Champions.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency