Merkato

Zbulohet klubi i Rrocës në Turqi, ikën pas Wolfsburgut!

Zbulohet skuadra tek e cila pritet të transferohet Eduart Rroca pas ndeshjes që Kukësi do të zhvillojë ndaj Wolfsburgut në turin e dytë të Europa League.

Mesfushori 27-vjeçar në sezonin e ri futbollistik do të jetë pjesë e skuadrës së ligës së dytë turke Istanbulspor. Bëhet me dije se gjatë ditëve të kaluara Rroca ka kaluar edhe vizitat mjekësore me klubin e tij të ri dhe do t’i bashkohet kolonisë së futbollistëve shqiptarë që luajnë në Turqi.

Duke patur parasysh që futbollisti ka vetëm 6 muaj kontratë me verilindorët shifra që pritet të përfitojë Kukësi nga shitja e Rrocës do të jetë e ulët te rreth 50 mijë euro.

Interesant është fakti që drejtues të Istanbulspor kanë ndjekur një ndeshje të Kukësit muaj më parë për të parë nga afër Valon E’themin por aty janë bindur nga cilësitë e Eduart Rrocës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency