Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

De Ligt zgjedh numrin e fanellës te Bayerni

Matthijs de Ligt ishte një nga lëvizjet më të bujshme të kësaj merkatoje.

Holandezi u transferua nga Juventus te Bayern Munich për 5 vite, për një shifër që në total shkon 80 milionë euro.

Megjithatë një detaj që ende kishte mbetur i pazbuluar është numri që 22-vjeçari do të mbajë te kampionët e Gjermanisë.

Mbrojtësi do të jetë numri 4 i bavarezëve, ndërsa numri 9 i Robert Lewandowskit, i cili la Bayernin për Barcelonën, ende mbetet pa trashëgimtar.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...