Serie A

Zbulohet oferta e Romës për Antonio Conten

Në të ardhmen e Antonio Contes projektohet stoli verdhekuq i Romës. Klubi kryeqytetas është vënë në kërkim të trajnerit që do të ketë objektiv rikthimin e skuadrës në nivelet e larta europiane dhe emri më i përshtatshëm është ai i ish-teknikut të Chelsea-t.

Drejtuesit e Romës mësohet se kanë gati ofertën faraonike 9.5 milionë euro në sezon si dhe disa garanci teknike. Që nga largimi i tij nga stoli i bluve të Londrës, profili i trajnerit italian është lidhur me disa klube elitare të Kontinentit të Vjetër, që nga Reali i Madridit, Interi,
PSG e deri te Bayerni i Mynihut, por, me sa duket, e vetmja ofertë konkrete ka mbërritur për të nga Roma. Sipas “Corriere della Sera”, oferta e majmë e verdhekuqve i është propozuar prej disa javësh Contes, ndërkohë që të gjithë e jepnin të sigurt kalimin e tij tek Interi.

Sfida e 49-vjeçarit do të jetë ringritja e Romës në krye të klasifikimit, duke u shndërruar në rivale kryesore në luftën për titull.

Ende nuk ka një përgjigje përfundimtare të trajnerit italian, që ndoshta pret të krijojë një ankand për shërbimet e tij. Mësohet se Conte, në garancitë teknike ka përfshirë qëndrimin Kolarov, Manolas dhe Dzekos. Me pak fjalë, te Roma antike janë në pritje të tymit të bardhë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency