Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Zbulohet plani B i Barcelonës nëse dështon afrimi i Haaland

Barcelona është duke menduar seriozisht për merkaton e verës dhe forcimin e sulmit të tyre. Targeti kryesor i klubit “blaugrana” është norvegjezi i Borussia Dortmund, Erling Haaland.

Gara për Haaland do jetë shumë e vështirë, duke ditur se të gjithë gjigantët evropianë janë të interesuar për kartonin e tij.

Gjendur në një situatë të tillë, që ia vështirëson punën katalanasve, nga “Sport” raportohet se ata kanë menduar edhe për plan B.

Pra në rast se afrimi i norvegjezit do të dështojë, atëherë Barcelona raportohet se do të tentojë transferimin e Alexander Isak, i cili aktualisht është pjesë e Real Sociedad, dhe Jules Kounde, që momentalisht ndodhet te Sevilla.

Megjithatë do duhet të pritet merkato e verës që të shihet nëse Barça do ia dalë që të vërë në zbatim ndonjërin prej këtyre planeve.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...