Ligue 1

Zbulohet shkalla e dëmtimit, ja sa do mungojë Neymar Jr!

Zbulohet shkalla e dëmtimit të Neymar Jr. Sulmuesi brazilian ashtu si një vit më parë është dëmtuar në pjesën më të rëndësishme të sezonit.

Neymar Junior do t’i nënshtrohet një “trajtimi konservativ” në kyçin e këmbës pasi ka thyer kockën e pestë, të njëjtin dëmtim që pësoi edhe sezonin e shkuar. Ky lloj trajtimi është bërë me konsensus të mjekut brazilian që e operoi vjet dhe mjekëve të PSG-së. Në ndërthurje të metodave bashkëkohore të mjekësisë do të ketë edhe trajtim me mjekime popullore nga Brazili, gjë e cila u kërkua nga lojtari dhe familja e tij.

Lajmin konfirmoi vetë klubi i PSG-së me një njoftim zyrtar ku theksoi: “Pas shkëmbimeve brenda grupit të ekspertëve, në konsensus u vendos për t’i ofruar Neymar një trajtim konservativ për lëndimin e metatarsal të pestë. Të informuar për këtë rekomandim, sulmuesi ndërkombëtar brazilian i Paris Saint-Germain ishte në pajtim të plotë me këtë protokoll”.

Mësohet se Neymar do të mungojë për 10 javë, plot 2 muaj e gjysmë dhe parashikohet që rikthimi i tij të jetë javën e parë të prillit. Braziliani mund të jetë i gatshëm për fazën çerekfinale të Champions League (9 dhe 10 prill), gjithmonë nëse PSG eliminon Manchester United në fazën e 1/8-ve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency