Kupa e Shqiperise

Ze Maria: Po jetoj me derbin, e “ngjyrosim” bardheblu

Java e derbit ka nisur mirë për Tiranën që arriti të sigurojë kualifikimin në Kupë, me Sentamun që ishte heroi i bardhebluve me 3 gola të shënuar. Diçka që gëzon dhe trajnerin brazilian Ze Maria, mbi të gjitha, pasi goli i mungonte prej një periudhë të gjatë sulmuesit të tij.

“Jam i lumtur që shënoi pas shumë muajsh që në ndeshjen e parë si titullar. Sentamu është një sulmues dhe detyra e tij është që të shënojë. Është një lojtar i rëndësishëm për skuadrën tonë. Nëse do të ketë mundësi të premten, do të jetë i gatshëm për të dhënë maksimumin”, deklaroi tekniku i bardhebluve.

Për Ze Marian, ndeshja me Partizanin e së premtes do të jetë derbi i parë për të në kryeqytetin shqiptar. Një ndeshje, rëndësinë e së cilës braziliani e ka kuptuar mjaft mirë edhe nga atmosfera që ka përfshirë tifozët, por edhe dy skuadrat ditët e fundit, dhe për të synimi është të rikthejë Tiranën të fitojë përballjen me të kuqtë pas një periudhë të gjatë.

“Mendoj për Partizanin, mëngjes, drekë, darkë. Po jetoj me këtë sfidë në çdo moment. Jemi të përqendruar maksimalisht. Tirana ka shumë ndeshje që nuk e mund Partizanin dhe për një klub si i yni është një periudhë e gjatë. Kjo është ndeshja më e rëndësishme e sezonit. Kemi pasur përmirësim në lojë por duhet të korrigjojmë dhe ato gabime që kemi pasur në këto ndeshje të fundit”, u shpreh Ze Maria.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency