Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Zemra ime është zikaltër”, Calhanoglu harron eliminimin me Turqinë: Jam pjesë e familjes interiste

Hakan Calhanoglu harron eliminimin e Turqisë nga Euro 2024 me Holandën dhe përgatitet për një tjetër sezon me Interin në Serie A. Mesfushori turk, theksoi se largimi nga Inter nuk ka qenë kurrë një opsion për të, pavarësisht zërave të merkatos për një transferim te Bayern Munich.

“Nuk kam menduar kurrë që të largohem nga Inter, jam krenar që jam pjesë e familjes interiste. Unë jam një interist, dhe zemra ime është zikaltër”, u shpreh Calhanoglu.

Lexo edhe: 

Turku, tashmë do të marrë disa ditë pushime dhe nuk do të jetë pjesë e grumbullimit të Inter më datë 13 korrik, teksa do t’i bashkohet zikaltërve disa ditë më vonë, ashtu si pjesa tjetër e lojtarëve që ishin të impenjuar me kombëtaret përkatëse.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...