Ligue 1

Zeneli përfshihet në formacionin e muajit Mars

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli vazhdon të dhurojë paraqitje të mira në kampionatin francez, duke merituar në muajin që lamë pas edhe formacionin më të mirë.

Revista dhe platforma sportive “Who Scored” e vendosi mesfushorin e lindur në Suedi, si më të mirin në rolin e tij në ligën franceze për renditjen e muajit mars.

Në një skemë virtuale 4-4-2, 24-vjeçari i skuadrës së Reimsit është zgjedhur më i miri në krahun e majtë. Arbër Zeneli meritoi formacionin më të mirë në mesin e yjeve të tillë, si Kylian Mbappe dhe Angel Di Maria.

Zeneli u transferua tek ekipi i Reimsit gjatë merkatos së janarit, e deri tani ka shënuar dy gola dhe ka dhënë dy asiste në elitën e futbollit francez.

I lindur në Seter të Suedisë më 25 shkurt 1995, Zeneli luajti me të gjitha përfaqësueset e moshave të Suedisë deri në vitin 2016, kur zgjodhi të luajë për Kosovën në arenën ndërkombëtare. Ai është një pikë referimi në përfaqësuesen e trajnerit Challandes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency