Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Zero frikë nga Mbappe, Nagelsmann: Ju tregoj lojtarin që do e ndalë

Bayern Munchen nuk e tremb Kylian Mbappe. Kampionët e Gjermanisë do të përballën me PSG-në të mërkurën. Në lojë është kalimi në çerekfinalet e Champions League.

Bavarezët fituan 0-1 takimin e luajtur në “Parc des Princes”. Tani është radha të sfidohen sërish me kampionët e Francës, këtë radhë përpara tifozëve të tyre.

Mbappe është rreziku kryesor, por Julian Nagelsmann e ka një plan për ta ndalur. “Upamecano do të na ndihmojë me shpejtësinë e tij kundër Mbappe”, deklaroi trajneri i Bayernit.

LEXO EDHE:

Dayot Upamecano është kthyer në liderin e mbrojtjes së Bayernit. 24-vjeçari ka një mision të vështirë. Por atë e ndihmon fakti që e njeh mirë Mbappe, pasi luajnë së bashku te kombëtarja e Francës.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...