Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

“Zero mentalitet fitues”, ish-trajneri kritikon klubin dhe lojtarët e Lyonit

Peter Bosz i është rikthyer edhe njëherë shkarkimit nga posti i trajnerit të Lyonit. Trajneri holandez drejtoi skuadrën franceze në periudhën maj 2021-tetor 2022.

Aventura në Ligue 1 nuk shkoi siç e kishte menduar, skuadra e nisi keq kampionatin, teksa në prononcimin për ESPN Bosz zbulon se çfarë nuk funksionoi te Lyoni.

Natyrisht që ka një shkak pse Lyoni nuk ka fituar titull në vitet përpara mbërritjes sime në klub, por unë e kam një opinion timin. 

Te Lyoni nuk ekziston mentaliteti fitues. Lojtarët donin të bënin gjithçka, por ata nuk ishin të gatshëm t’i vinin në praktikë dëshirat e tyre”, u shpreh Bosz.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...