Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Zero minuta gjatë këtij sezoni, Juventusi rinovon me 33-vjeçarin

Rinovim te Juventusi. Klubi bardhezi ka zgjatur bashkëpunimin me Carlo Pinsoglion, portierin e tretë të skuadrës.

33-vjeçari, zgjedhja e tretë për kuadratin pas Szczesny dhe Perin, ka firmosur deri në vitin 2025 me klubin e zemrës.

“Në një kohë kur të qenit lojtar i Juventusit merr një vlerë edhe më të madhe, vjen lajmi për rinovimin e atyre që kanë qenë gjithmonë juventinë.

Lexo edhe:

Fjala është për Carlo Pinsoglio, i cili ka rinovuar kontratën me Juventusin dhe do të qëndrojë i lidhur me ngjyrat tona edhe për dy vite, deri në vitin 2025.

Pinso ka mishëruar gjithmonë shpirtin e Juventusit. Sa mirë që mund të vazhdojmë të bazohemi në energjinë, inkurajimin dhe buzëqeshjen e tij”, lexohet në komunikatën e Juventusit.

Gjatë këtij sezoni, “gardiani” italian numëron zero minuta aktivizim në të gjithë kompeticionet me skuadrën e Max Allegrit.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...