Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Zero minuta”, mesfushori i kampionëve të Italisë i vetëofrohet Salernitana-s

MILAN, ITALY - NOVEMBER 02: Olivier Giroud of AC Milan celebrates with teammates after scoring their team's first goal during the UEFA Champions League group E match between AC Milan and FC Salzburg at Giuseppe Meazza Stadium on November 02, 2022 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Tiemoue Bakayoko, gjithmonë e më larg Milanit.

Mesfushori është jashtë projektit të Stefano Piolit dhe sipas medieve italiane, Milan ka nisur bisedimet me klubin e Salernitana-s, për një transferim në muajin janar.

Kështu, Bakayoko tani kërkon një “shtëpi” të re, pasi kërkon të luajë, diçka që Milan dhe Pioli nuk ia ofrojnë dhe i është vetëofruar Salernitana-s.

Ky është klubi i parë që del në skenë për 28-vjeçarin, por diçka është e sigurt, Bakayoko dhe Milan është një kapitull i mbyllur.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....