Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Zero profesionalitet dhe mungesë etike”, në Itali shkarkojnë trajnerin për tre ditë

Klubi i Serisë D në Itali, Nocerina vendosi të shkarkojë trajnerin Giovanni Ferraro vetëm pas tre ditësh që e kishin emëruar në krye të skuadrës. Mesa duket drejtuesit janë penduar shpejt dhe iu kanë mjaftuar vetëm dy stërvitje për të kuptuar më mirë Ferraron dhe në deklaratën e shkarkimit theksojnë se tekniku nuk kishte treguar profesionalitet.

“Na vjen keq për trajnerin i cili tregoi një mungesë të theksuar etike dhe zero profesionalitet. Prandaj na vjen keq, por kemi vendosur t’i drejtohemi një trajneri tjetër”, shkruhej në deklaratën e klubit të Nocerinës.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...