Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zëvendësuesi i Gvardiol, Leipzig prezanton talentin francez

Drejtuesit e Leipzigut kanë gjetur në Francë zëvendësuesin e Josko Gvardiol, i cili u shit te Manchester City për 90 mln euro. Duke u kthyer në mbrojtësin më të shtrenjtë në histori.

Vendin e lënë bosh nga 21-vjeçari kroat, do e mbulojë Castello Lukeba. Francezi me origjinë nga Angola ka dalë nga akademia e Lyonit. Teksa prej verës së vitit 2021 luan me ekipin e parë.

Lexo edhe:

Klubi francez do të përfitojë 34 mln euro + bonuse nga shitja e qendërmbrojtësit në Bundesliga. Lukeba ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me Leipzigun, ndërkohë që Lyoni ka mbajtur 20% të kartonit të tij.

Lukeba është pjesë e kombëtares U21 të Francës, fanellën e së cilës e ka veshur 10 herë deri tani. Tani është gati të tregojë aftësitë e tij në një nga skuadrat më të forta në Gjermani.

Në një klub që punon në perfeksion me të rinjtë, ku ka mundësinë të punojë i qetë, të përmirësohet dhe të shitet në të ardhmen diku tjetër. Lukeba do të garojë në grupet e Champions League me skuadrën e Marco Rose.

https://twitter.com/i/status/1690040315644719114

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...