Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Zëvendësuesi i Mbappe, PSG e gjen në La Liga për 50 mln €

PSG do e shesë Kylian Mbappe këtë verë. Gjithmonë nëse vjen një ofertë tunduese dhe sulmuesi nuk rinovon. Me zgjatjen e kontratës që është një mision pothuajse i pamundur.

Pasi 24-vjeçari nuk ka ndërmend të qëndrojë me te kampionët e Francës. Real Madrid mbetet në “pole” për Mbappe, të cilin e duan edhe në Premier League.

Aty ku Liverpooli ka gati 200 milionë euro për ta transferuar në “Anfield”. Në kushte të tilla, drejtuesit e PSG-së kanë piketuar pasuesin e “yllit” francez.

Lexo edhe:

Bëhet fjalë për një objektiv të vjetër: Ousmane Dembele. 26-vjeçari ka edhe një vit kontratë me Barcelonën, që do të detyrohet ta shesë nëse nuk vjen rinovimi.

Luis Enrique është një admirues i sulmuesit anësor dhe u ka kërkuar drejtuesve t’ja sjellin në skuadër. Gjithmonë nëse shitet Mbappe.

Operacion që mund të mbyllet me 50 milionë euro, aq sa është edhe klauzola e shitjes së Dembele.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...