Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zëvendësuesi i Neuer, Bayerni pranë akordit me portierin e Xhakës dhe Shaqirit

Manuel Neuer ka mbyllur sezonin dhe Bayern Munchen po studion disa alternativa për të zëvendësuar kapitenin. Një opsion është rikthimi i Alexander Nubel, i cili është i huazuar te Monaco.

Gjithsesi, një mundësi e tillë nuk preferohet nga drejtuesit e klubit nga Principata dhe vetë “gardiani” 26-vjeçar, i cili ka raporte negative me Toni Tapalovic, trajnerin e portierëve të Bayernit.

Në kushte të tilla, drejtuesit e rekordmenëve të Gjermanisë kanë piketuar Yann Sommer, portierin e M’Gladbach dhe kombëtares së Zvicrës, sipas raportimeve të Sky Sport Deutschland.

34-vjeçari ka një eksperiencë të madhe. Sommer numëron 80 ndeshje me helvetët, ndërkohë që ndodhet në vitin e fundit të kontratës me M’Gladbach, aty ku luan prej vitit 2014.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...