Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Zëvendësuesi i Zirkzees, edhe një shqiptar mes kandidatëve

Bologna ishte surpriza më e bukur e këtij sezoni në Serie A. Ekipi emilian siguroi me meritë një biletë në grupet e Champions League për sezonin e ardhshëm.

Thiago Motta dhe djemtë e tij kanë zhvilluar një punë fantastike, që u shpërblye me rikthimin në kompeticionin e më të fortëve pas 60 vitesh.

Tekniku italo-brazilian do të largohet drejt Juventusit, ndërkohë që me valixhe gati është edhe Joshua Zirkzee, “ylli” i skuadrës.

Sulmuesi holandez pëlqehet shumë nga Milani dhe Juventusi, por nuk përjashtohet rikthimi te Bayerni apo transferimi në Premier League tek Arsenali.

Drejtuesit e Bolognës kanë nisur nga puna për të gjetur zëvendësuesin e tij dhe në listën e dëshirave është edhe një shqiptar.

Bëhet fjalë për Albion Rrahmanin, sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës, pjesë e Rapidit të Bukureshtit në Rumani.

Lexo edhe: 

19 gola ka realizuar këtë sezon me ekipin kryeqytetas 23-vjeçari nga Podujeva, teksa numëron edhe 5 asistime.

Performancat pozitive kanë tërhequr vëmendjen e klubeve të ndryshme. Benfica e monitoron prej kohësh, gjithashtu edhe Werder Bremen. Por jo vetëm, pasi Rrahmani pëlqehet shumë edhe nga Bologna.

Shtypi sportiv italian raporton se dyshja Sartori-Di Vaio po ndjekin me interes goleadorin e talentuar dardan, për të cilin Bologna do të ishte një destinacion perfekt.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...