Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Zgjedhje e përkohshme, Uruguai i beson stolin 44-vjeçarit

Uruguai nuk ia doli të kalonte fazën e grupeve në Katar 2022. Emra si Edinson Cavani, Luis Suarez dhe Diego Godin, e mbyllën me lot dhe protesta Botërorin e fundit në karrierë.

Fundi i kësaj aventure solli edhe fundin e Diego Alonsos në stolin e dy herë kampionëve të botës. Shumë emra janë përfolur për pasuesin e tij, por akoma asnjë vendim përfundimtar.

LEXO EDHE:

Uruguai do të luajë dy miqësore këtë muaj: ndaj Japonisë (24) dhe Koresë së Jugut (28). Federata ka zgjedhur Marcelo Broli si trajnerin e Kombëtares për këto dy përballje.

44-vjeçari mbante postin e trajnerit të skuadrës U20 të Uruguait. Më parë ka drejtuar skuadrën e të rinjve të Penarolit.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...