Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Zgjidhet portieri më i mirë, Donnarumma: Kam shkëlqyer në ndeshjet e kampionatit

Gigio Donnarumma është zgjedhur portieri më i mirë në Ligue 1. Italiani nuk ia ka dalë të fitojë një fanellë titullari mes shtyllave, me trajnerin Pochettino që ka përdorur rotacionin mes tij dhe Keylor Navas.

23-vjeçari numëron 17 ndeshje në kampionat këtë sezon, sipas tij të mjaftueshme për t’u zgjedhur “gardiani” më i mirë. “Kam luajtur gjysmën e ndeshjeve, kjo do të thotë se kam punuar mirë dhe kam zhvilluar ndeshje të shkëlqyera.

Falënderoj kolegët që më votuan, jam shumë i lumtur që fitova këtë çmim në sezonin tim të parë në Francë. Ndihem mirë te PSG-ja, jam shumë i lumtur këtu”, deklaroi Donnarumma.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...