Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zgjidhet trajnerja e vitit në “FIFA THE BEST”, Wiegman: Faleminderit të gjithëve të kombëtarja e Anglisë!

Sarina Wiegman është zgjedhur fituese e trajneres më të mirë të vitit në futbollin e femrave në “FIFA THE BEST”.

Drejtuesja e stolit të kombëtares së Anglisë për femra u zgjodh fituese me 28 pikë, ndërsa fitoi garën ndaj Emma Hayes, e cila siguroi 18 pikë dhe Jonatan Giraldez me 14 pikë.

Lexo edhe:

Duke folur nga ceremonia e ndarjes së çmimeve 54-vjeçarja holandeze u shpreh shumë e nderuar që fitoi këtë çmim.

“Jam shumë e nderuar që ndodhen sërish këtu. Faleminderit të gjithëve te kombëtarja e Anglisë. Faleminderit Federatës Angleze dhe sigurisht faleminderit të gjitha lojtareve. Faleminderit gjithashtu familjes sime, ndonëse nuk ndodhen këtu, ata janë fansat e mi më të mëdhenj”-u shpreh Wiegman.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...