Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Zgjodhi transferimin në Arabi, Wembley nuk fal Henderson

Anglia luajti një miqësore në Wembley ndaj Australisë. “Tre Luanët” , fituan më shifrat 1-0 falë një goli të Ollie Watkins, e megjithatë ajo që bëri më shumë lajm ishte kontestimi i të pranishmëve në Wembley ndaj kapitenit të kombëtares, Jordan Henderson.

Mesfushori braktisi Premier League dhe Liverpool pas ofertës nga Al Etiffaq në Arabinë Saudite. Kështu, në minutën e 62 teksa Henderson u zëvendësua nga trajneri Gareth Southgate, i gjithë stadiumi nisi të vërshëllente Henderson.

Lexo edhe:

Kujtojmë se pas transferimit në Lindjen e Mesme, Henderson është shndërruar në lojtarin britanik më të paguar falë rrogës prej 700.000 paund në javë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...