IPKO Superliga

Zgjohet Drenica, i largohet zonës së ftohtë, Vushtrria e Dukagjini ndajnë pikët

Drenica më në fund sheh dritë në fund të tunelit në IPKO Superligën e Kosovës. Pas katër humbjeve radhazi, skuadra nga Skënderaj triumfoi 3-1 me Flamurtarin, duke larguar, të paktën për momentin, hijet e rënies nga kategoria.

Alban Shillova realizoi dy gola në pjesën e parë, ndërsa mes finalizimeve të sulmuesit të Drenicës e gjeti rrjetën Kabashi i Flamurtarit, me vendësit që shkuan në dhomat e zhveshjes me epërsinë 2-1.

Në pjesën e dytë kuqezinjtë jo vetëm që nuk ia dolën të barazonin, por pësuan edhe golin e “knockout”-it në minutën e 71-të me autor Hysenin. Drenica me këtë suksesi parakalon Flamurtarin dhe Trepçën në renditje.

Mbyllet në barazim 3-3 përplasja mes dy ekipeve të fundtabelës, Vushtrrisë dhe Dukagjinit. Dy herë kaloi në epërsi ekipi nga Klina (shënuan Marmallaku dy herë 7’ dhe 44’ dhe Elezaj 66’), por vendësit arritën të barazonin “in extremis” duke shënuar në të 76-ën dhe në minutën e 6-të shtesë me Istrefin.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency