Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zguro protagonist negativ, kapet me duar me stolin e Vllaznisë

Pjesa e dytë e ndeshjes mes Skënderbeut dhe Vllaznisë ka nisur me përplasje. Në momentin që skuadrat kanë zbritur në fushën e lojës për të nisur fraksionin e dytë të takimit, Vangjel Zguro është përplasur me stolin e shkodranëve.

Më pas situata ka degraduar edhe me përfshirjen në sherr të trajnerit të korçarëve, Migen Memellit dhe në atë moment përplasja ka qenë edhe fizike, ndërsa ka qenë e vështirë qetësimi i gjakrave dhe rifillimi i ndeshjes.

Skënderbeu dhe Vllaznia ndeshen sot për raundin e 22-të të Abissnet Superiore dhe deri më tani vijojnë të jenë me rezultatin 1-2. Shkodranët kërkojnë tre pikët, me synimin për të arritur të tretët në renditjen e Superiores, në mënyrë që të sigurojnë pjesëmarrjen në kupat e Europës, teksa korçarët luajnë të për shpëtuar nga zona e kuqe e renditjes.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...